top of page

undefined

ריחות רעים בחדר השירותים גורמים לאי נעימות באופן יום יומי למליארדי אנשים ברחבי העולם. פיתוח ישראלי פורץ דרך מצא פתרון גאוני לבעיה שמטרידה את האנושות מאז המצאת האסלה.

תקופת החגים מגיעה והרבה משפחות ממהרות לשפץ את הבית כדי שיוכלו לארח ולהנות מזמן איכות עם המשפחה.

כמו בכל שיפוץ חדרי השירותים והמקלחות תופסים מקום מרכזי.

לרוב, חדר שירותי האורחים הוא קטן , בלי חלון ובלי איוורור. והמיקום שלו בדר"כ סמוך לאזורי המחיה המרכזיים כמו הסלון, פינת האוכל והמטבח.

השילוב של הדברים האלו הוא מתכון מובטח לחוסר נעימות ומבוכה בזמן אירוח - בדיוק הפוך ממה שרוב האנשים התכוונו להשיג...

תוכן ממומן / עיצוב הבית / חדשנות

09.04.24 | 08:00 | 2 דקות קריאה

רוב האדריכלים, מעצבים וקבלנים יפתרו לכם את העניין עם ונטה. אם אין קיר חיצוני אז ירוצו לכם תעלות והנמכות תקרה בכל הבית. לעיתים גם יחצו חדרי שינה ואזורי מחייה אחרים כדי להוביל את האויר החוצה. סיפור יקר שמשלמים עליו לא רק בכסף אלא גם בפגיעה בעיצוב הבית.

רק למקרה שהונטה לא תצליח לעשות את העבודה, נשים סדרה מכובדת של מבשמים ומפיצי ריח.

והתוצאה?

הגיע רגע האמת, חג שמח! האורחים הגיעו, הילדים משתוללים. השולחן ערוך ויושבים לאכול. אמא, איפה השירותים?

ומיד לאחר היציאה, גל של ריח עושה דרכו מהשירותים אל השולחן. המבוכה באויר מורגשת...

מסתבר לונטה לוקח כמה שעות לפנות את הריח ומפיצי הריח רק מערבבים את הריח הרע עם עוד כימיקלים שלא בריא לנשום.

וזה כל מה שצריך כדי להרוס את אוירת החג הנעימה ואת תדמית הבית המשופץ שלנו. לא חבל?

אז איך באמת פותרים את בעיית הריחות בצורה יעילה ומיידית? לא הגיע הזמן שבעידן שבו יש טכנולוגיות כל כך מתקדמות נדע לפתור בעיה בסיסית כמו ריח בשירותים? האסלה מפנה את המוצקים והנוזלים, איך זה שנשארנו עם שאריות פסולת בצורת גזים שמסתובבים לנו חופשי בחלל החדר כבר מאות שנים? האמת היא שזו לא אשמתנו.

הסיבה שלא פתרנו את זה עד עכשיו היא כיוון שניגשנו לבעיה בצורה שגויה. אנו מנסים לסלק את הריחות אחרי שהם כבר עזבו את האסלה והתפשטו לחלל החדר. בגלל זה נולדו פתרונות לא יעילים כמו ונטה ומפיצי ריח שמנסים לטפל בריחות אחרי שהם כבר באויר. האמת היא שאחרי שהריחות עזבו את האסלה זה כבר מאוחר מדי. אין לשום פתרון סיכוי להפטר מהריחות באופן מיידי ומוחלט במצב הזה כיוון שצריך לפנות את כל חלל האויר בחדר.

הדרך היחידה לטפל בריחות בצורה מיידית ומוחלטת זה לטפל בהם במקור. לתפוס אותם באסלה ולא לתת להם להתפשט לחלל החדר. אם רק היה פתרון שעושה את זה...אז זהו, שיש.

פה נכנסת לתמונה חברת INVENT, סטרטאפ ישראלי שיצא במשימה לפתור את הבעיה אחת ולתמיד.
צוות החוקרים והמדענים של החברה מצא שאם מטפלים בריחות ממש בזמן השימוש באסלה, אפשר להגיע לתוצאה של 99% בסילוק הריחות באופן מיידי. עדיין נשארה הבעיה של לאיפה לפנות את הריחות? ופה מצאו עוד פתרון גאוני:

במקום ליצור תשתית חיצונית לפינוי אויר שעוברת בכל הבית, למה לא לפנות את כל הריחות למקום שאליו האסלה כבר מפנה את כל הפסולת? למערכת הביוב.

 

וכך צוות הפיתוח של החברה הצליח להכניס לראשונה טכנולוגיה לתוך האסלה שתשאב את כל הריחות ממש בזמן השימוש ותסלק אותם ישירות לביוב. התוצאה היא שבפעם הראשונה בתולדות האנושות, האסלה מפנה לא רק מוצקים ונוזלים אלא גם גזים והופכת להיות הדור הבא של האסלות: אסלה ללא ריח.

כבר בניסויים הראשונים ראו הצלחה: משתמשים דיווחו שהם לא מריחים שום ריח במהלך השימוש. משתמשים שנכנסו לחדר השירותים מיד לאחר מישהו אחר דיווחו שהם לא מריחים כלום. החברה רשמה את הפטנט ביותר מ150 מדינות בעולם והחלה לשיווק את האסלה החדשנית בישראל.

מיד לאחר השקת האסלה בישראל קרה דבר מעניין שהחברה לא ציפתה לו. למרות שהחברה פנתה ללקוחות פרטיים שבונים ומשפצים, לקוחות עסקיים:אדריכלים, מעצבים וחברות בנייה גדולות כמו קבוצת עזריאלי, קבוצת חסון ועוד החלו להשתמש בטכנולוגיה על מנת להחליף מערכות איוורור סטנדרטיות שלמות בפרויקטי הבנייה הרוויה שלהם. יש עדיין הרבה קבלנים שלא מודעים לפתרון החדשני ולעיתים הלקוחות עצמם חושפים את הקבלנים לטכנולוגיה.

מחיר האסלה גם הוא עבר שינוי דרמטי. בתחילה האסלה הייתה נמכרת ב6900 ש"ח ושווקה כמוצר פרימיום עבור לקוחות אמידים בלבד, כיום עקב הדרישה העצומה ואחרי שאלפי יחידות כבר נמכרו, החברה ביצעה מהלך הורדת עלויות דרמטי על מנת להכין את הפתרון לייצור המוני ובימים אלו השיקה החברה חנות אונליין שבה ניתן לרכוש את האסלה במחיר של אסלה תלויה רגילה.

לדברי החברה:"ניצלנו את המצב ואת העצירה בשוק הבנייה על מנת להשקיע בהכנת הפתרון לייצור המוני במטרה לתת לכל משפחה שבונה או משפצת אפשרות להנות מאסלה ללא ריח ושירותים נעימים."

מלבד הפתרון לריחות האסלה עצמה מגיעה במגוון מרהיב של צבעים ועם התכונות הכי מתקדמות בשוק האסלות כמו שטיפת RIMLESS , מושב הידראולי עם טריקה שקטה ושליפה מהירה, תאורת לד , ציפוי ננו ועוד.

האסלה עצמה מותקנת כמו כל אסלה תלויה רגילה ואינה דורשת הכנות או תשתיות מיוחדות מלבד הכנת חשמל פשוטה שמוסברת בסרטון בדף המוצר. האסלה מתאימה לכל מיכל הדחה נסתר והחיבור הוא אוניברסלי. מלבד נטרול ריחות האסלה גם משמשת לשאיבת אדים ממקלחות ומהווה תחליף תקני לונטה בכל פרויקט בניה עם תעודה ממכון התקנים הישראלי.

מנגנון שאיבת הריחות עצמו עובד באופן אוטומטי ללא מגע יד אדם והפעולה עצמה היא שקטה מאוד.

החברה נותנת אחריות מלאה והתחייבות למניעת ריחות מוחלטת בבית הלקוח כולל בטחון להחזר כספי מלא.

ניתן לצפות במידע  וכמובן להזמין אסלה ללא ריח בקישור הזה:

bottom of page